něco málo............

11. června 2007 v 18:08 | katenka |  piercing

Branding, Značkování, Cejchování

Technika, kdy za použití rozžhaveného kovu zjizvíte tělo. Technika podobná tetování jejímž výsledkem je trvalá změna vzhledu určité části těla. Někdy používaná jako nejzazší příklad podřízenosti při sadomasochistických aktivitách. V historii se značkování (cejchování) používalo jako typ trestu a nebo jako metoda k označení zboží nebo zvířat.

Scarification

BodyArt

Pod názvem BodyArt se skrývá poměrně mladá a široká oblast uměleckých projevů na vlastním těle. Mnoho postupů vychází z prastarých technik, které používali ke zdobení a určování hierarchie už naši předkové. Velkou tradici v tom mají různé původní národy, například indiáni, nebo domorodci v tichomoří. BodyArt se v poslední době stává možností, jak přizpůsobit svou image svým představám, nebo naopak, požít své tělo jako materiál pro umění.
Mezi základní prvky BodyArtu patří zkrášlování povrchu těla. Nejznámější je určitě tetování a piercing. Další zajímavé techniky jsou branding a scarification. Extrémní záležitosti BodyArtu jako jsou amputace, různé modifikování chrupavek nebo další rozsáhlé zásahy do těla zmiňovat nebudu, na to existují specializované internetové stránky, které už připomínají spíše sbírku úchylek.
Tetování - nanášení trvanlivých barev mezi vrstvy kůže pomocí tetovací pistole, nebo u tradičních technik různými ostrými nástroji jako jsou kostice nebo jehly. Technika je dostatečně známá a informací jsou o ní spousty, takže nemá cenu ji příliš rozvádět.
Piercing - propichování kůže a vkládání kovových šperků. Nejčastěji se používá chirurgická ocel, stříbro a zlato jsou spíše otázkou klasických náušnic. Šperky mají nerozmanitější tvary podle toho, kde budou umístěny. Tělo se totiž snaží cizí těleso vyloučit, zvláště když je na místě, kde je třeba kost, šlacha nebo sval. Stále se vedou spekulace o tom, jestli piercing dokáže stimulovat některé nervové a energetické dráhy, nebo jestli je naopak přerušuje. Existují konvenčí místa, která jsou spíše módní záležitostí - pupek, obočí, uši, nos, brada... Náročnější klienti si nechávají umístit piercing třeba do jazyku, do blanky pod rtem, do tváří, pod oči, skrz ušní chrupavky, na krk, pod bradu, do bradavek nebo genitálií.
Branding - jde o poměrně starou metodu, kdy se vzory na kůži vytvářejí vypalováním žhavými nástroji. Po vyhojení zůstává na těle jizva v podobě ornamentu. Technika nezvládá přílišný detail, ale jednoduší tvary lze vykreslit celkem pěkně.
Scarification - velmi stará technika, kdy je předloha do kůže doslova vyřezána. Používají se různé skalpely a chirurgické nástroje, kterými umělec postupně vyřezává do kůže celý vzor. Opět se používají hlavně geometrické obrazce, ornamenty, čárové malby. Když se řezy zahojí, zůstanou na kůži jizvy po řezech, které vytvářejí výsledný obrazec.
Implantáty - Velmi diskutovaná metoda, která se ale příliš neujala a to z důvodu technického. Její provedení totiž vyžaduje za prvé dokonalé implantáty a za druhé sterilní prostředí chirurgického sálu spolu s dalším personálem. Celková operace je potom dosti nákladná záležitost a hlavně není zcela jisté, že implantáty nezačnou tělu škodit. Používá se chirurgická ocel, teflon a silikon. Operace se začaly provádět začátkem devadesátých let, takže je zatím těžké přesně říct, jestli implantáty v těle necestují nebo nevylučují vlivem reakcí nějaké toxické látky. Ale i přes to se našlo na světě dost lidí, kteří se chtěli nechat modifikovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hill Hill | Web | 12. června 2007 v 14:10 | Reagovat

Tak víš co jestli chceš já ne ten tvůj pitomrj blog chodit nebudu a ty anmůj taky ne........ aje to snad moje věc odkud to stáhnu a už to neřeš a myslíš si stehuju všechno ne, tak zase nedělej ty chudinko co an tom strávičš celičkej večer a neotravuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ nemám náladu

2 Hill Hill | Web | 16. června 2007 v 9:53 | Reagovat

hej co ti pořád vadí řekla em svůj názor a to je v týhle zrmi povolený................tak se zase uklidni!!!!!!!! Já bych byla ráda kdybysme se spřátelili apořád se takhle nehádali..........odepiš na blog!!!

3 Pavča Pavča | 26. června 2007 v 18:53 | Reagovat

Mam cejch na noze ve tvaru srdce a řeknu vám že to ze začátku docela bolelo, ale tet' sem štastná že ho mam :.)

4 Nikii Nikii | Web | 27. června 2007 v 14:04 | Reagovat

Pájo to se chlubíš co?, ale že si si to ze začátku vůbec nechtěla dát,no ještě že sem tě přemluvila a příště cejchuješ ty mě těš se!! a co to srdíčko?? v pohodě? :-)

5 Kvik Kvik | E-mail | Web | 28. června 2007 v 13:46 | Reagovat

hezoušký!!!Ale vypadá to dost boestivě!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama