chyby ve filmu návrat krále

6. září 2007 v 15:16 | katenka |  Pán prstenů
Ve scéně, když Pipin přísahá věrnost Správci Gondoru, omylem přísahá Rohanu!
V záběru Froda ve věži kamera klouže od jeho boků nahoru. Když se pořádně podíváte, vyčuhují mu z kalhot slipy. Dokonce je vidět značku Hanes na lemu.
Ve scéně, když Pipin najde Smíška pod skřetem po bitvě, všimněte si olifanta v pozadí. Je výrazně menší než v předchozích záběrech z bitvy. Jeho noha nevypadá, že by mohla zašlápnout hobita, natožpak Rohira i s koněm.
Ve scéně, kde Aragorn plamenně hovoří k vojsku před Černou bránou má jeden z vojáků zhruba uprostřed záběru na nose brýle. To je vidět i v několika dalších záběrech.
Když se Smeagol mění v Gluma a chytá rybu v jeskyni, je vidět, že nemá skoro žádné zuby. Ale později jako Glum má zubů plnou pusu.
Když Nazgulové poprvé útočí na Minas Tirith, je jich tam deset. Mělo by jich ale být jenom devět.
V záběru, když Černokněžný král škrtí Eowyn a říká "Zemři …", je vidět, že Eowyn má helmu zapnutou řemínkem pod bradou. V záběru, když říká: "Já nejsem muž", a sundá si helmu ale žádný řemínek pod bradou nemá. Ne že by ho měla rozepnutý, žádný tam není.
Když Sam přibíhá, aby s Odulou bojoval o Froda, v záběru zezadu drží lahvičku se světlem v pravé ruce. V záběru zepředu ale žádné světlo není vidět.
Ve scéně, když Glum přivádí Froda do Oduliny jeskyně, předtím, než Frodo pavoučici uvidí, je na pravé straně plátna vidět jeho odraz jakoby ve skle.
Ve scéně před Černou bránou, když Aragorn, Gandalf a ostatní přicházejí k bráně, jejich stíny míří zleva doprava (což mimochodem vypadá, jakoby světlo přicházelo od severu). O chvíli později, když Aragorn mluví k vojákům, jde světlo z opačné strany.
Ve scéně v Šedých přístavech vidíme čtyři elfy - Elronda, Galadriel, Celeborna, a dalšího elfa, snad Círdana Stavitele lodí. V prvním záběru je daleko vzadu za ostatními třemi, v následujícím záběru stojí přímo za nimi. Tento rozpor se ještě několikrát opakuje.
V bitvě na Pelennorských polích je skřet, který stojí hned vedle hlavního skřeta, když začínají střílet katapulty. Má spoustu hnědých vlasů, takže je snadno rozeznatelný. Když zaútočí Rohanští jezdci, je tento skřet převálcovaný a zabitý hned v první vlně. O chvíli později je opět mezi skřety, kteří čekají, až korzáři vyskáčou z lodí.
Na konci bitvy, když Pipin hledá Smíška, v prvním záběru míří list na jeho plášti doprava, v následujícím záběru doleva a když Smíška najde, zase doprava.
Ve scéně, kde Pipin běží Minas Tirith a hledá Gandalfa, v záběru těsně před tím, než volá: "Gandalfe, Denetor zešílel!" vypadá skoro stejně vysoký jako gondorští vojáci, kteří běží kolem.
Ve scéně, když hobiti odjíždějí na konci s vozem z Hobitína, míjejí velký strom. V pravém horním rohu je vidět plechovou střechu farmy a nějaký náklaďák vlevo od ní.
Ve věži, když Frodo leží na zemi, má plnou hlavu pavučin. V následujícím záběru, když přichází Sam, nemá ve vlasech žádné pavučiny a přitom má pořád svázané ruce, takže si je nemohl sám sundat.
Když před útokem Rohirů na Pelennorských polích král Theoden mluví k vojsku, v celé scéně drží meč v pravé ruce. Ale ve všech bojových scénách a taky ve Dvou věžích je vidět, že šermuje levou rukou.
V mnoha záběrech během filmu je vidět, že Orlando Bloom má hnědé oči. V detailních záběrech má modré kontaktní čočky, ale v záběrech, kde není přímo ve středu pozornosti jsou jeho oči výrazně tmavší.
Když Deagol najde Prsten a drží ho v ruce, má za nehty bláto. Ale když potom zápasí se Smeagolem, má prsty čisté.
Když skřeti útočí Grondem (beranidlem), v jednom záběru není v jeho tlamě oheň. V ostatních záběrech ale ano.
Frodo má do krve odřený krk od řetízku, na kterém nosil Prsten. V Hoře Osudu to není moc vidět, ale když je venku na skále, kde se zachránil se Samem je to vidět velice zřetelně. Když ho ale odnáší orel, zranění není vidět vůbec.
Když se Frodo loučí s hobity v Šedých přístavech, je tam detailní záběr na Sama a v očích se mu jasně odrážejí reflektory ve studiu.
Když Aragorn, Legolas a Gimli jedou ke Stezkám mrtvých, celkový záběr ukazuje, že cesta, která vede Šerou brázdou je dost prošlapaná na to, že to má být místo, kterému se všichni vyhýbají.
Když Sam nechá Froda ležet a uteče před skřety, je Frodo celý zabalený do Oduliny pavučiny. Ale později se ukáže, že Sam vzal Prsten. Ale jak ho mohl Frodovi přetáhnout přes hlavu přes tu vrstvu pavučiny?
Když v Roklince Arwen čte knihu, je na straně, kterou má otevřenu když knihu upustí obrázek dveří. Ale v záběru, jak kniha padá, je otevřená na úplně jiné straně.
Když Faramir a jeho vojáci prchají před Nazguly do Minas Tirith, Nazgulové jich spoustu zabijí. Ale v celkovém záběru, když jim Gandalf přijíždí na pomoc nejsou vidět nikde žádná těla. Prostě zmizela.
Ve scéně z Přístavů slyšíme křik racků, ale za celou dobu se ani v jednom záběru kamer neobjeví jediný pták. Trochu podivné, ne?
Ve scéně, kde Sam a Frodo sedí na skále uprostřed lávy, když domluví o Kraji a tak, Frodo zvedne levou ruku, aby konejšil Sama. Je vidět, že má všechny prsty a nikde není žádná krev.
Podle mapy Mordoru by věž Barad-dur neměla být vidět od Černé brány. Byla daleko na východě a mezi ní a Bránou byl výběžek Hor popela. (já vím, že česky je to asi nějak jinak, ale teď si nemůžu vzpomenout. Sorry. p.p.)
Na konci, když hoboti odjíždějí z Hobitína, odraz stromů v jezeře neodpovídá skutečným stromům v záběru.
Ve druhé polovině filmu má Frodo na pravé tváři jizvu. Několikrát během filmu ta jizva mění polohu i velikost a barvu.
Když Glum shodí lembas z útesu, je vidět, že oplatky vypadlou z listů, ve kterých byly zabalené. Když je ale později Sam najde, jsou oplatky zabalené v listech a jenom pár kousků se povaluje kolem nezabalených. (Když pomineme to, jak by mohl lembas vcelku přežít pád z takové výšky a nerozbít se na kousky.)
Když Glum obviní Sama z toho, že snědl lembas, Sam nemá na plášti žádné drobky, ty se tam objeví až v záběru, kdy je Glum ukazuje Frodovi.
Ve scéně kde Froda bodne Odula a zamotá ho do své pavučiny, Sam si myslí, že je Frodo mrtvý. Frodo má oči doširoka otevřené. V záběru, když ho Sam zvedá, jsou ale Frodovy oči zavřené. V dalším záběru už jsou zase otevřené.
Před Černou bránou když Aragorn a ostatní dorazí, jsou všichni na koních. Když dojde k bitvě, jsou ale všichni pěší. Proč sesedli a kam se poděli koně?
Hned na začátku v Edorasu je panoramatický záběr na Edoras. Je vidět, že jde o záběr promítaný pozpátku, kouř jde do komínů a oheň hoří obráceně. Taky vlajky vlají podivně.
Ve scéně bezprostředně potom, co Aragorn, Gimli, a Legolas vyskočí z lodi, Legolas a Gimli pokračují ve své soutěži o to, kdo zabije víc skřetů. Legolas střílí z luku a říká: "15" pak sáhne po dalším šípu a střílí, ale přitom nemá v ruce ani v luku žádný šíp.
Když ke konci filmu hobiti sedí u piva v hospodě, Frodo podává Samovi zelený korbel. V detailu na Sama má ten korbel červený. I Smíškův korbel je na střídačku červený a zelený.
Na konci filmu, když Sam a Frodo pomáhají Bilbovi na molo, kde čekají elfové je Frodo po Bilbově pravé ruce, takže Bilba drží levou rukou. Ale má na ní všechny prsty v pořádku.
Ve scéně, když Sam vytahuje Froda z útesu v Hoře osudu a Frodo se ho chytá levou rukou, je na zlomek vteřiny vidět, jak je ve skutečnosti prst ohnutý a zamaskovaný tak, aby vypadal ukousnutý.
Když zraněný král Theoden leží pod svým koněm, neodpovídají proporce jeho těla. Na jedné straně koně je vidět od pasu nahoru a pak vidíme nohy zhruba od kolen dolů pod koňským břichem.
Když při korunovaci hobiti stojí vedle sebe a král se jim klaní, je Smíšek o něco vyšší než ostatní. V dalším záběru, kde poklekají všichni lidé a hobiti jsou zabíráni zezadu, je Smíškův dvojník ze všech nejmenší.
Když chce Denethor upálit Faramira a sebe, Gandalf dramaticky vrazí do místnosti na Stínovlasovi. Všimněte si tváře jezdce - je vidět, že to není Ian Mckellen, ale jeho dvojník.
Když Aragorn mluví v Theodenově stanu s Elrondem, závan vzduchu shodí brnění, které ale při pádu na zem nevydá žádný zvuk.
Ve scéně kdy se dva skřeti proderou mezi lidmi a chystají se napadnout Gandalfa, jeden z nich se rozmáchne kyjem a zasáhne kamennou lavičku. Ta výrazně poskočí, místo, aby se rozbila nebo praskla.
Když Sam zachrání ve věži Froda a vrátí mu Prsten, je vidět, že řetízek, na kterém Prsten visí je o dost delší než v jiných záběrech, kde ho má Frodo na krku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama