Červenec 2008

LOUIS VITTON

5. července 2008 v 20:11 | katenka |  Historie kabelek

Louis Vuitton, dvě slova, která změnila svět! Dobře, ne svět, ale určitě životy mnoha tisíců lidí! Louis Vuitton je symbolem kvality a elegance.

Je také symbolem originality, designu a rád šokuje!

Mark Jacobs, který již několik let spolupracuje s touto značkou a vytváří všechny kolekce, módu a kabelky Louise Vuitton pozvedl zase o něco výš!

K výrobě zavazadel, kabelek a doplňků značky Louis Vuitton se používají pouze nejkvalitnější materiály a je věnována velká pozornost každému detailu. Vše musí být perfektní!

Chybičku tato značka neodpouští! Louise Vuitton z cestování udělal něco stylového, něco vyššího. Jeho kabelky a kufříky jsou nejen nádherné, ale i velmi praktické a vydrží téměř celý život.
V čem jsou kabelky Louise Vuittona tak originální? Zejména jejich potiskem. Koho by napadlo použít vlastní logo jako podklad pro vzor kabelek?
Vzorek LV v mnoha provedeních (barevně na bílém, béžově na hnědém, modře na riflovém, zlatě vytlačen na zlatém lesklém podkladu…) je velmi oblíbený a po originální kabelce či tažce touží skoro každá žena i muž!

18. STOLETÍ

5. července 2008 v 20:02 | katenka |  Historie kabelek
18.století
V tomto století vznikl nový doplněk ve Francii.
První kabelku představila na francouzském královském dvoře Jeanne Antoinette Poisson markýza de Pompadour (1721-1762) milenka Ludvíka XV.Tvar váčku byl zachován ,ale zhotovoval se z hedvábí,byl bohatě zdobené a dámy jej nosily zavěšené na předloktí.Dámy nosily v Pompadource kromě osobních maličkostí potřeby na vyšívání a háčkování když chodili do dámského kroužku.Šlechtičny nosily v Pompadourkách kosmetické drobnosti.
V Anglii se pompadourky jmenují indispensable (nepostradatelná). Jsou předmětem jen ozdobným a neůčelným.Svazují se stužkami nebo drobnými kroužky a také se nosí na předloktí.Ty nejmenší se vejdou do dlaně.Byly velmi oblíbené zejména proto,že si je dámy háčkovaly,pletly,vyšívaly,drhaly,..sami.
Podstatně rozměrnější byly dlouhé měkké vaky ,které se zavěšené v pase,nebyly praktické,ale tvořily zajímavou a nápadnou ozdobu sukně.
Antikizující:taštičky mají tvar urny,zhotovené z lepenky,kovaného plechu,ozdobené ornamentem,častíce stylu etruských váz